Als u een bezoek aan een leuke stad wilt combineren met de natuur, kunt u in Arnhem verblijven. Vanuit deze stad gaat u namelijk makkelijk naar Nationaal Park de Veluwezoom, dat uit uitgestrekte bossen en heidevelden bestaat. In en rond om Arnhem kunt u bovendien veel leren over de Tweede Wereldoorlog, onder meer in het Airborne Museum Hartenstein in Oosterbeek en zijn dependance Airborne at the Bridge.
Om de natuur van de Veluwe te verkennen is de plaats Otterlo een goede keuze. Dit sfeervolle dorp ligt niet ver van Nationaal Park De Hoge Veluwe vandaan. Dit natuurpark leent zich uitstekend voor een fijne fietstocht of wandeling langs zandverstuivingen en door bossen. Ook bevindt zich in het park het Kröller-Müller Museum en het door Berlage ontworpen Jachthuis Sint Hubertus.
Nijmegen ligt aan de rivier de Waal en staat bekend om de eeuwenoude monumenten. Hoogtepunten zijn onder andere de Sint-Nicolaaskapel, die op een mooie locatie in het Valkhofpark ligt, en de Grote of Sint-Stevenskerk. Daarnaast kunt u de rijke historie van de stad verkennen in Museum het Valkhof, waar Romeinse archeologische vondsten en schilderijen te bewonderen zijn.
Het leuke dorp Winterswijk ligt in de Achterhoek, niet ver van de Duitse grens. U kunt hier een bezoek brengen aan Molen Bataaf of het bijzondere Monument Nederland Neutraal 1914-1918 bekijken. Vanuit het drop kunt u verder eenvoudig naar Groenlo gaan of een leuke fietstocht in de mooie en diverse omgeving maken, bijvoorbeeld naar de natuurgebieden Wooldse Veen, Bönnink of Grote Goor.
Vanuit het dorp Putten bereikt u eenvoudig de prachtige landschappen van de Veluwe. In Putten zelf kunt u genieten van een boek aan Historisch Museum De Tien Malen of aan Museumboerderij Mariahoeve, waar u meer te weten zult komen over het vroegere leven op een boerderij.
Vanuit Ermelo kunt u de mooie Ermelosche Heide verkennen. Hier ligt een zogenaamde Paalberg, een stuwwal uit de ijstijd. Ook hadden de Romeinen hier vroeger een marskamp. De verdedigingsmuren van het kamp zijn in 2006 gerestaureerd.